Dost z vás se mě ptá, jak dělám ty krásné prokládané příspěvky. Tak jsem se odhodlal napsat tenhle krátký článek, kde vám popíšu jak jednoduše vytvořit váš vysněný příspěvěk.
základ šablony je správné nastavení rozlišení pro instagram. Instagram nejlépe pracuje s fotografiemi o velikosti 2048 x 2048, jelikož budeme skládat více fotek vedle sebe tak je potřeba nastavit šířku plátna na 20480. Po správném nastavení velikosti plátna máme tu těžší část za námi. 
Pro rozdělení do jednotlivých okének, instagramu je potřeba vytvořit vodítka, které nám ůkažou, kde se jednotllivé OKÉNKA dělí.  proto přejdeme do horního panelu zobrazit, následně hledáme rozvržení vodítek. Kde stačí navolit požadovaný počet sloupců a řádku. v našem případě je to 10 sloupců a 1 řádek.  Což nám vytvoří zákadní šablonu pro práci s instagram přispěvky. 
Příprava hotového příspěvku pro export je velmi jednoduchá. Díky nástroju řež - poté nahoře v liště řez vodítek. Lze rozřezat jednotlivé okénka. aniž bychom to museli dělat ručně. 
NÁSLEDNÝ EXPORT JE TAKÉ VELMY JEDNODUCHÝ. KLIKNEME NA SOUBORY - EXPORT - EXPORT PRO WEB (STARŠÍ VERZE). KDE SI AKORÁT DÁT POZOR NA NASTAVENÍ KVALITY EXPORTU PŘISPĚVKU. POTÉ STAČÍ KLIKNOUT ULOŽIT, NASLEDNĚ SE VÁS ZEPTÁ KAM CHCETE DANÝ PŘISPĚVĚK ULOŽIT. ZVOLÍTE SI POŽADOVANOU SLOŽKU, KDE SE VÁM VYTVOŘÍ SLOŽKA IMAGES VE, KTERÉ NAJDETE VAŠE OKÉNKA ROZDĚLANA NA JEDNOTLÍVÉ DÍLY. KTERÉ STAČÍ NASLEDNĚ POSKLÁDAT DO PŘISPĚVKU V INSTAGRAMU A CELÉ KOUZLO JE ODHALENÉ. OPRAVDU NA TOM NENÍ NIC TEŽKÉHO. 

Mohlo by se vám také líbit

Back to Top