O mně

Jednou jsem si uvědomil: "Můj smysl života je vlastně to, co dělám, ale nikoliv pro sebe, dělám to pro ostatní, aby viděli svět mýma očima"

K fotografování jsem se dostal díky mému dědovi, který mi půjčil můj první fotoaparát. Který v té době nebyl nic úžasného, ale přesto jsem měl velkou radost, že objevuji něco nového. Focení mě strašně bavilo, tak jsem si pořídil svůj první fotoaparát, který už byl digitální. Fotil jsem opravdu vše, co se mi líbilo. Přírodu, macra ale hlavně mé úžasné kamarádky, které mě ve focení strašně podpořily. A tak začalo vyhledávaní informací o tom, jak správně fotit.

Po těžkých začátcích jsem se do fotografovaní zamiloval. „Mám rád tu uvolněnou atmosféru u focení a tu radost v očích lidí z mé práce.“

Později jsem musel vyměnit svou starou zrcadlovku Sony Alfa 230 za poloprofesionální zrcadlovku Nikon D90 a pokračovalo se v učení focení, ale později přicházela otázka: „Proč nejít fotit do fotoateliéru?“ Kde jsem se seznámil s mnoha fotografy, kteří mi předali své zkušenosti a hodně mi v mé fotografické kariéře pomohli.

Tehdy jsem začal dělat i vlastní web a také fotit prezentační portfolio. Trávil jsem v atelieru veškerý čas. Fotil jsem hlavně ženy a muže, také jsem zkoušel fotit produktové fotografie. Má vášeň došla k tomu, že jsem si pořídil blesk, deštník a začínal jsem fotit i venku.

Nyní fotím převážně akce pro agentury. A také jsem si splnil svůj sen stát se novinářem, začal jsem fotit pro Brněnskou Drbnu. Což je pro mě opravdu nádherný pocit když se lidé mohou podívat mýma očima na různé akce, kde jsem byl. Vidět osobnosti, s kterýma jsem mluvil. Každé focení je pro mě výzvou, ať je to něco nového co jsem v životě ještě nefotil, či ať je to reportážní fotografie, kterou fotím skoro každý den.

kvalitní tehcnika

Použivám profesionální zrcadlovku Nikon D800 s objektivem Nikon D80 + 50 1,8G, Sigma 35 1,4 Art

Praxe, teamová spolupráce

Focením se zabývám více jak 5 let. Spolupracuji s spolehlivými vizažisty/ky, stylisty a také asistenty kteří focení zpříjemňují a pomáhají navodit skvělou atmosféru.

technické zazemí

Pro retuše využívám kvalitně zpracované displeje a počítače od společnosti apple.

Spolupracuji

Momag

mo-mag.cz
E

Michael Baláž

Fotograf
stažený soubor

Dastax

Tiskařská společnost
logo-datax-fb-thumb

Fotori

Pujčovna fototechniky
FOtori